Omlouváme se za komplikace. Stěhujeme sklad! A budeme mít pro vás novinky. Vydržte do 8.7.! Děkujeme za pochopení.

Akné? Fakt néé...

akne_cover_blog_photo-02_komprese

 

Zná to snad každý a je jedno jestli vám je „náct“  nebo o pár desítek let víc. Ano, akné trápí nejen náctileté, ale i dospělé. Důvodů a příčin může být nespočet, ale pokud se chceme akné zbavit jednou provždy, je třeba myslet i na to, že samotná kosmetika nás nezachrání.


Od začátku

Akné představuje jedno z nejčastějších chronických onemocnění kůže, které se vyskytuje především u mladých lidí v období puberty. S akné se na vlastní kůži setká alespoň jednou v životě každý z nás. Vzniká v důsledku ucpání mazové žlázy, která nemůže kožní maz nechat odtéct a následkem tohoto se vytvoří zánětlivá reakce = akné. Akné se může vyskytovat také při hormonálních změnách, u žen zejména v období menstruace či těhotenství.

Akné se na pokožce objevuje i tehdy, pokud nastal nějaký problém „uvnitř“ našeho těla.

Proto jsme pro vás shrnuli pár rad a tipů, jak se akné zbavit jednou pro vždy!

  1. Jsme to, co jíme

Pokud vaše každodenní strava obsahuje velké množství cukrů, smažených jídel, nezdravých tuků či příliš lepku, můžeme na krásnou pleť pomalu zapomenout. Často se stává, že bezproblémová pleť přichází právě při vynechání lepku či mléčných výrobků. Není to pravidlem, ale za zkoušku nic nedáme. Významně však přispívá omezení konzumace cukru. Důležitým krokem je nastavení pravidelné a vyvážené stravy, která je co nejméně průmyslově zpracována. Takže: hodně zeleniny, oříšků, semínek, smoothie, zdravých olejů, nezapomínejte na ovoce a také na pitný režim, který je opravdu velmi důležitý. Pořádný pitný režim, máme-li na mysli pití čisté vody, dělá opravdu zázraky.

  1. Ach ty hormony

Hormonální výkyvy se neobjevují pouze v období puberty. Dnešní doba je dobou hormonální antikoncepce a velký problém nastává především při jejím vysazení. Různé hormonální výkyvy může způsobovat i stres nebo již zmíněné špatné stravování. A jak vůbec vyzrát nad hormonálními výkyvy přírodní cestou? Existuje spousta bylinných preparátů, olejíčků či čajů, které se postarají o vaši vnitřní pohodu. Pro ženy a na jejich hormonální rovnováhu má skvělé účinky pupalkový olej, zkusit můžete, také různé bylinné čaje či hormonální jógu.

  1. Vyberte tu správnou kosmetiku

A vybírejte opravdu pečlivě. Důležitým pravidlem je pokožku nepřesušovat, protože tak pouze docílíme toho, že se pokožka bude rychle snažit doplnit chybějící tuk a začne se více mastit. Myslete také na pravidelné odličování, za které vám vaše pleť bude velmi vděčna. Odličování vždy rozdělte do 3 kroků.

  1. nejprve odličte oči a oční okolí

  2. použijte čistící mléko/gel/ olej

  3. dočistěte pleť vodou či tonikem

Vždy si před odličováním omyjte ruce, za celý den se na ně nabalí tolik bakterií, které vaši pleti nikterak neprospějí. Je dobré si vyčlenit jeden ručník pouze na obličej a neotírat tak pleť do ručníku, do kterého si utíráte několikrát denně ruce. V poslední fázi nezapomínejte opláchnout obličej studenou vodou. Studená voda vaši pleť dokonale prokrví, stáhne póry a připraví pokožku na nanesení krému.

Odličovat pleť je nutné i ráno po probuzení, i když na sobě nemá žádný make-up. Přes noc totiž pleť produkuje škodlivé látky, kožní maz a je třeba se jich pomocí tonika či pleťové vody zbavit, než na ni nanesete krémy a líčidla.

Pár tipů na závěr - stačí kliknout na název a dozvíte se více

V závěru pro vás máme zase několik tipů na produkty a přípravky, které vám boj s akné zase o něco usnadní.

  1. SALOOS FRANCOUZSKÝ BÍLÝ JÍL - TĚLOVÁ A PLEŤOVÁ MASKA
  2. HRISTINA LÉKAŘSKÝ KRÉM PROTI AKNÉ
                                                                                                                     

Vaše Bio4body :)

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.