Omlouváme se za komplikace. Stěhujeme sklad! A budeme mít pro vás novinky. Vydržte do 13.7.! Děkujeme za pochopení.

Bílý jíl – pomocník nejen pro Vaši pleť!

2017-06-16_03.54.28_1[1]

Na první pohled nicneříkající, obyčejný, bílý prášek, ale nenechte se zmást. Kosmetický jíl bude vaším pomocníkem nejen v péči o pleť, ale skvěle se také postará o vaše vlasy nebo celé tělo. Jíl je oblíbeným kosmetickým pomocníkem již celá staletí a díky jeho uklidňujícím, protizánětlivým účinkům, všestrannému využití jeho popularita neustále trvá.


Stane se každodenním pomocníkem při čištění hluboce zanesené pleti, poradí si s ucpanými póry, pleť bude krásně vyživená, zářivá a svěží. Při dlouhodobém používání pomáhá regulovat tvorbu kožního mazu a napomáhá ke zlepšení pokožky, která trpí například lupénkou, ekzémy či akné.

Kde všude můžete jíl využít? Máme pár tipů:

  1. Maska na obličej
  • připravíme si misku a dřevěnou či plastovou špachtli
  • smícháme jíl a vodu v poměru cca 1:1
  • masku naneseme na obličej nebo tělo
  • masku necháme působit přibližně 15 – 20 minut, poté teplou vodou opláchneme a osušíme
  1. Pomocník do koupele – přidejte 4 až 6 lžic bílého jílu do Vaší koupele, důkladně zamíchejte a poté už jen relaxujte a regenerujte.

 

  1. Zábaly – bílý jíl je vhodným pomocníkem pro tvorbu zábalů. Stačí jen smíchat jeden díl jílutřemi díly vody a důkladně promíchat. Poté už jen aplikujte na potřebnou část kůže.

 

  1. První pomoc – smíchejte jíl s vodou, Aloe Vera nebo květovou vodou a vytvořte hladkou pastu. Tu pak aplikujte přímo na řezné rány, drobné popáleniny, bodnutí hmyzem či vyrážku.

 

Francouzský bílý jíl je ze všech jílů nejšetrnější, velice jemně čistí suchou, citlivou a podrážděnou pokožku a pomáhá stimulovat krevní oběh. Běžné se s ním můžete setkat v přípravcích na pleť, mýdlech či deodorantech. Je vhodný pro všechny typy pleti a lze ho míchat s bylinnými odvary, octy nebo oleji.

Podle obsahu příměsí minerálů, rozlišujeme jíl zelený, který je vhodný pro mastnější pleť, hnědý a červený, který je pro podrážděnou ekzematickou pokožku. Bílý jíl je šetrnější než jíl zelený, a proto je vhodnější pro citlivější a sušší pleť.

Obsahuje: Oxid křemičitý, železo, hořčík, vápník, sodík, zinek a minerální látky.

Jaké využití pro něj najdete doma vy? Stane se pomocníkem v boji za krásnou pleť? Nebo jako nezbytná součást pro relaxaci vašeho těla?

                                                                                                                      Vaše Bio4Body :)

2489

Saloos Francouzský Bílý jíl
Tělová a pleťová maska  99 Kč

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.