Na co si dát pozor v chemické kosmetice?

indexu4

Chceme-li, aby kosmetické přípravky skutečně pečovaly o naši krásu, je nutné nejdříve zjistit, zda neobsahují nebezpečné látky, které jí mohou zásadně škodit. Zásadním ukazatelem kvality přípravku je jeho složení. Neměli bychom se tedy nechat unést vůní, designem nebo cenou.


Zajímá vás důvod, proč se vůbec vyrábí kosmetika se škodlivými chemikáliemi? Je to jednoduché, odpověď je cena. Chemické látky jsou levné a nevyžadují žádné, nákladné výzkumy. Výrobní náklady na jeden produkt jsou okolo 5 korun a my přitom zaplatíme cenu násobně vyšší.

Proto nebuďme lhostejní a čtěme pozorně složení přípravků, které se rozhodnete použít. Ušetříme nejen naši peněženku, ale hlavně pleť a zdraví.

Ne všechny složky v kosmetice jsou totiž pro pokožku prospěšné. Takže pokud nechcete své pleti a vlasům uškodit, poctivě sledujte etikety na kosmetických přípravcích.

Naučíme Vás být odborníkem a specialistou na ty nejškodlivější látky, kterým je dobré se vyhnout velkým obloukem.

Pokud tedy kosmetika, kterou právě držíte v ruce, obsahuje jednu s následujících látek, zajisté Vaší pletí nikterak neprospěje.

 

Deriváty ropy

Ano! Čtete správně. Z ropy se nevyrábí pouze pohonné hmoty. V dnešní době se ropa používá také na výrobu plastů, umělých hmot, hraček nebo oblečení. Ropa a její deriváty se také využívají pro výrobu kosmetiky. A jak je najdeme? Ve složení jsou vždy označovány jako paraffinum luquidum, mineral oil, petrolatum či vazelína.

Mezi nejčastější využití ropy patří lékařská vazelína. Minerální oleje nebo parafín často bývají jako základ levných krémů. Ropa použitá v kosmetice a jednotlivé ropné deriváty pokožce nic nepřináší. Platíte tak velké peníze za něco, co nemá vůbec žádný vliv. Deriváty ropy často nepřirozeně sedí na pokožce a mohou způsobovat ucpávání pórů.

Parabeny

Parabeny jsou konzervační látky, které se při výrobě kosmetiky používají, aby se přípravky nekazily. Ve složení je poznáte podle přípony – paraben. Většinou jsou považovány za bezpečné a zdravotně nezávadné. Mohou způsobovat alergie a kvůli jejich chemickému původu jsou pro tělo nepřirozené.

Hliník

Nebo aluminium chlorohydrate. Stále se používá jako součást některých antiperspirantů. Přináší s sebou negativní důsledky v podobě zanesení organismu hliníkovými „usazeninami“, které mohou vést k poškození nervového systému.

Toluen

Slouží jako rozpouštědlo a vyskytuje se především v lacích na nehty, v barvách na vlasy nebo voňavkách. Je silně dráždivý pro oči, kůži a horní cesty dýchací. V přípravcích ho najdeme pod názvem toluen-2,5-diamin, toluen-2,5-diamin sulfát, methlybenzen a benzen.

Ftaláty 

Změkčovadla při výrobě plastů. Vyskytují se nejen v obrovském množství kosmetiky, ale třeba i ve sprchovém závěsu či plastových obalech potravin. Používají se při výrobě parfémů, deodorantů, laků na vlasy, pleťové vody. Narušují hormonální rovnováhu organizmu a jsou skryté pod názvy: parfum, parfém, perfume.

Sodium Lauryl sulphas (SLS)

Saponát, který se nachází v 90% běžných šampónů, včetně dětských. Najdeme ho i v zubních pastách, sprchových gelech a koupelových přísadách. Přidává se kvůli tvorbě pěny. Je to leptavé čistidlo, které může způsobovat podráždění kůže, očí a povrchu hlavy. Skrývají se pod názvy Sodium Lauryl Sulfate (SLS) a Sodium Laureth Sulfate (SLES).

Uf. Je to náročné my víme, ale jakmile začnete více koukat na složení, než na krásný obal či skvělou cenu, vaše pokožka, a nejen ta, vám bude vděčna.

Látek, které v kosmetice a kosmetických přípravcích nemají co dělat je nespočet. Snažme se alespoň eliminovat ty, které jsou více na škodu než pro naši krásu.

                                                                                                                                

Vyberte si kvalitní přírodní kosmetiku ZDE!

  Vaše Bio4Body :)

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.