Na ekzém či lupénku? Máme správnou butélku!

Lupenka_orez_u

Ať už vás trápí ekzém či lupénka, dnešním dnem vaše trápení končí. Připravili jsme článek plný odborných a zajímavých informací, které sice možná už víte, nebo si je jen oživíte a jako bonus pár tipů, jak s těmito „neřády“ jednou provždy zatočit.


Pro lepší orientaci jsme si na obě kožní onemocnění posvítili zvlášť. Dozvíte se, o co vlastně vůbec jde, jaké mohou být příznaky, neopomeneme důležitou prevenci a v závěru doporučíme námi ověřené produkty a přípravky, které pro vás každý den zkoušíme, abychom poskytli jen cenné a zkušenostmi ověřené rady.

EKZÉM

 • o co vůbec jde

Atopický ekzém, lidově řečeno lišej, je jedním z druhů kožního onemocnění, které bývá velmi nepříjemné. Přesněji řečeno se jedná o kožní zánět, většinou alergického původu, který postihuje děti i dospělé.

 • projevy

červená kožní vyrážka

kůže bývá velmi suchá, rozpraskaná někdy i mokvající

nepříjemné svědění

Zánětlivá ložiska se nejčastěji vyskytují na loktech, zápěstí, krku, pod koleny a na obličeji.

 • příčiny

Jedná se o dědičné onemocnění. Často se pojí s projevy senné rýmy, astmatu nebo s potravinovou alergií. Silné svědění kůže může také vyvolávat propocení. Nepříznivě na ekzém působí některé hygienické a kosmetické prostředky, jako například pěny do koupele, mýdla a voňavky. Stav kůže se může zhoršovat i nedostatkem spánku a odpočinku.

 • prevence

Z důvodu velkého množství možných příčin, není prevence ekzému skoro možná. Pro jednoho, prevence může znamenat to stejné, jako pro druhého spouštějící faktor. Ale nezoufejte, v zásadě se dají použít některé doporučené postupy, jako jsou například nestresový životní styl, pravidelná životospráva a péče o kůži pomocí mastí.

 

LUPÉNKA

 • o co vůbec jde

Mezi druhé nejčastější kožní onemocnění patří vedle atopického ekzému, lupénka. I v tomto případě se jedná o onemocnění, které se nedá zcela vyléčit, ale správným postupy se dá dosáhnout velkého zlepšení.

 • projevy

červené skvrny pokryté šupinami

 • příčiny

Přesné příčiny dosud nejsou známy. Ale k viditelnému propuknutí tohoto onemocnění dochází po působení dráždivých faktorů, jako jsou například bakteriální infekce, stres či léky.

 • prevence

I tady platí stejná preventivní opatření, jako u atopického ekzému. Celkově je třeba naučit se poslouchat své tělo a organismus. Vždy věnovat pozornost zlepšení i zhoršení stavu. Berte ohled na přípravky, které na svoji pokožku používáte, a jak dalece jí svědčí.

Produkty, které léčí!!!

Následující řádky v sobě skrývají naše cenné rady, jak s lupénkou či ekzémy bojovat. Vsadili jsme na přírodní složení a vlastní zkušenosti, které s láskou předáváme dál.

Přírodní kosmetika Annabis

Používají pro výrobu přípravků jedno z nevíce jakostní certifikované odrůdy technického konopí, jehož účinky jsou zcela bezpečné. Použití těchto přípravků přináší pozitivní vliv při řešení celé řady kožních problémů. Konopí má výrazné protizánětlivé, hojivé a antibakteriální účinky, díky kterým pomáhá nejen v případě vážných nemocí, ale v našem případě při léčbě ekzémů a lupénky.

Mýdla OLIVOS

Úžasné účinky olivového oleje objevily už Řekyně před mnoha a mnoha lety. Olivy obsahují velké množství minerálů a antioxidantů, které pokožku chrání. Olivový olej intenzivně hydratuje pokožku, napomáhá k hojení ekzémů, hydratuje popraskanou a suchou kůži a obnovuje její pružnost. Vyniká také protiplísňovými a antibakteriálními účinky.

Černuchový olej

Tento olej je čistě přírodní přípravek pro péči o pleť i pokožku celého těla. Je zcela bez konzervantů a je také vhodný pro všechny typy pleti včetně alergizující a ekzematické. Obsahuje vitamíny, oleje a nenasycené mastné kyseliny, které jsou ideální při péči o suchou, citlivou a podrážděnou pokožku. Díky svým léčivým vlastnostem kůži zklidňuje, minimalizuje svědění a urychluje hojení drobných ran.

Je výborným pomocníkem pro léčbu ekzémů, lupénky a mnoho dalších kožních onemocnění.

Cenné rady na závěr

 1. myslete více na své zdraví…
 2. naslouchejte svému tělu a pozorujte jeho projevy…
 3. používejte správnou kosmetiku, která vám pomůže jednotlivé příčiny zmírnit…

 

Vaše Bio4body :)

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.