Stop hliníkovým solím aneb Jak vybrat ten správný deodorant!

DEO_UVODNI_FOTKA_orez_komprese

Léto se nezadržitelně blíží a s ním i stále větší potřeba osvěžovačů, termálních vod ve spreji a hlavně? DEODORANTŮ. V posledních letech se rozmohla obrovská diskuze ohledně přítomnosti hliníku v deodorantech. Jedni ho neřeší vůbec, druzí až příliš. Jak to tedy doopravdy je?


Hned na začátku je třeba rozlišit pojem deodorant a antiperspirant. Pro ty, kteří netuší, jaký, je mezi těmito dvěma přípravky proti pocení rozdíl napovíme. Deodoranty omezují pouze pach, který vzniká činností mikroorganismů na kůži, zatímco antiperspirant omezuje pocení jako takové.

Proč a jak?

Proč se vůbec hliníkové soli v přípravcích proti pocení používají? A jak je vůbec najdete? Aluminum chlorohydrate, aluminium chloride a další sloučeniny tvoří na povrchu pokožky bariéru, přes kterou pot nemůže pronikat ven. Tato schopnost je natolik osvědčená, že výrobci kosmetiky začali hliníkové soli používat ve velkém, právě v přípravcích proti pocení.

Problém je ale v tom, že hliník jako takový, je pro naše tělo toxický. Je dobře známo, že hliníkové soli mohou způsobovat nepříjemná zánětlivá ložiska, takzvané granulomy. Další problém nastává při holení pokožky podpaží, kdy se propustnost pokožky výrazně zvyšuje. Pokud se vám tedy v podpaží začínají po použití antiperspirantu s hliníkem objevovat zarudlé, bolavé bouličky, bylo by rozumnější jej nepoužívat.

Shrnuto, podtrženo!

Používání přípravků proti pocení s hliníkem je naprosto zbytečné.

Přírodní kosmetika nabízí deodoranty, které fungují ve většině případů stejně a nemusíte se tak vystavovat žádnému riziku. Kombinace olejů, přírodních škrobů a bylinných extraktů, zabraňují nepříjemnému zápachu stejně, jako to dokáže hliník. Přírodní kosmetika je skvělá svou rozmanitostí. Můžete si vybrat deodoranty tuhé, neparfemované, parfemované, tekuté nebo tekuté s krystaly zkrátka - jak je libo.

A to bychom nebyli my, abychom vám na závěr nedoporučili osvědčené deodoranty, na které nedáme dopustit.

Stačí jeden klik a můžete si vybrat ten nejlepší právě pro Vás:

  1. CALTHA DEODORANT SWEET
  2. MISSIVA DEO PARFÉM - ATRICIA FRESH PASSION
  3. WELEDA GRANÁTOVÉ JABLKO 24H DEO ROLL - ON

  

264323533781_1

Vaše Bio4Body :)

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.