Omlouváme se za komplikace. Nyní máme pozastavené objednávky. Stěhujeme sklad! A budeme mít pro vás novinky. Vydržte! Děkujeme za pochopení :)

Zázračné účinky konopí

IMG_20171019_120642-01_web

Opravdu tomu tak je, konopí je jedna z nejstarších rostlin, která se využívá již celá staletí. A nemáme na mysli kouření marihuany, ale využití této rostliny v medicíně a jako pomoc při nejrůznějších zdravotních potížích!


Zase trocha moudrosti :)

Nejdůležitější látkou konopí je cannabidiol neboli CBD. Je obsažen také v konopí s méně než 0,3% THC, které je v České republice legální. CBD je účinná látka na tišení bolestí a zmírňování celé řady onemocnění. Látka se vyskytuje pouze v zelené části rostlin, proto je třeba dát si pozor, zda jsou zelené části rostlin, či jejich extrakt ve výrobku obsaženy.

Trápí vás odřeniny, škrábance či popáleniny?  Nebo atopický ekzém, lupénka či dokonce křečové žíly? S těmito, všemi neduhami a mnohými dalšími, si konopí hravě poradí.

Konopí lze užívat i vnitřně v podobě konopného oleje, semínek nebo jako přísada do koupele.

Léčivé účinky konopí na jednotlivá onemocnění

Atopický ekzém

Na atopický ekzém výborně pomáhá loupané konopné semínko. Ideální dávkování je jedna polévková lžíce denně. Aby došlo k zachování veškerých důležitých látek obsažených v semínkách, je nutno používat je především ve studené kuchyni. Můžeme ho tedy přidat do pomazánek, salátů či dětských přesnídávek. Vhodné jsou také konopné masti, která díky vazelíně vytvoří na postiženém místě ochranný film.

Svalové křeče a žíly

Ruku na srdce, která žena jimi netrpí. Příčinou křečových žil bývá nedostatečný pitný režim, fyzické přetížení nebo třeba nedostatek minerálů – především hořčíku. Pro zmírnění bolestí při křeči sáhněte po pár kapkách konopného oleje a jemně vmasírujte. I v tomto případě nebude na škodu zařadit do běžné stravy loupaná konopná semínka, či konopný olej.

Bolesti

A máme na mysli především bolesti zad. Zkuste místo bolesti namazat konopnou mastí dvakrát až třikrát denně. Úleva by se měla dostavit během několik minut díky analgetickým a protizánětlivým účinkům konopí. K úlevě také přispěje konopná koupel s extraktem z celých rostlin konopí.

Chřipka a angína

Obzvlášť v tomto období dva největší strašáci. I v tomto případě vám konopí může pomoci. Vyzkoušejte jej v podobě odvaru z konopných lístků a udělejte si čaj. Další variantu představuje konopný sirup a konopný olej.

Jak jste na tom s konopím Vy? Zařadili jste už do Vašeho běžného života nebo ještě stále dumáte nad jeho léčivými účinky?

P.S. Inspirace není nikdy dost – proto jsme se nechali inspirovat i my. Originální článek naleznete zde: http://www.metro.cz/konopi-pomaha-na-ekzem-i-bolesti-dnw-/metrolive.aspx?c=A170724_165659_metro-life_jsk

Vaše Bio4body :)

   38142703

   40312696

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.