Naturgreen Kelp Chaluha bublinatá organický jód 120 kapslí

Neohodnoceno
 
Dostupnost Do týdne
499 Kč
Kód produktu 14817
Značka Naturgreen
Kategorie Doplňky stravy
Položka byla vyprodána...
 

Naturgreen Kelp Chaluha bublinatá organický jód - 120 kapslí

Chaluha bublinatá má velmi široké využití jako léčivka, která díky svému vysokému obsahu jódu napomáhá normální činnosti štítné žlázy. Kromě léčení má kelp i skvělou želírovací vlastnost, takže se hojně využívá i v potravinářství.

Možné nebo schválené účinky na lidský organismus
Popis: Chaluha bublinatá (Fucus vesiculosus) je mořská řasa hnědé až hnědozelené barvy. Má specifický kožovité a vidličkovitě rozdělené pásy s drsnou střední žilkou. Kelp, jak se chaluze bublinaté také říká má na svých pásech většinou párovité vzduchové bubliny, od kterých dostala i své biologické jméno. Kelp roste na mělčinách a v oblasti příboje Severního a Baltského moře.

Povolená zdravotní tvrzení dle EU (nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006)    

  • Jod přispívá k normálním rozpoznávacím funkcím.
  • Jod přispívá k normálnímu energetickému metabolismu.
  • Jod přispívá k normální činnosti nervové soustavy.
  • Jod přispívá k udržení normálního stavu pokožky.
  • Jod přispívá k normální tvorbě hormonů štítné žlázy a k normální činnosti štítné žlázy.

Důležité info pro ty, kteří chtějí docílit snížení váhy
Nedostatek jodu může vliv na přírůstek, nebo úbytek váhy. Štítná žláza je orgán specializovaný na produkci hormonů, které řídí především metabolismus. Při snížené hladině hormonů (nedostatkem jodu) dojde ke zpomalení metabolismu a může vzniknout částečná hypotyreóza neboli snížená funkce štítné žlázy se projevuje na mnoha systémech našeho těla a to zejména také nekontrolovatelným přírůstkem na váze. Činnost štítné žlázy je kontrolovaná hypofýzou, která pomocí hormonu TSH udržuje potřebnou aktivitu štítné žlázy. Hypofýza je orgán uložený v mozku, který funguje pro žlázu podobně jako řídicí centrum. K tomu, aby štítná žláza  fungovala tak jak má  je potřeba aby si vytvořila dostatek hormonu T3 a T4 pro který  je důležitý a potřebný dostatečný přísun jodu v potravě.

Použití: Dospělí užívají 1 kapsli ráno s jídlem, při nedostatku jódu se po poradě s lékařem může denní dávka zvýšit až na 2 kapsle. Děti od 12 let smí užívat maximálně 1 kapsli denně. Pro děti od 3-12 roků doporučujeme pouze 1 kapsli každý druhý den. Pro optimální účinnost a doplnění zásob jódu v organizmu doporučujeme užívat po dobu 3 – 5 měsíců.

Doporučené denní dávky jódu dle světové zdravotnické organizace (WHO)

Životní období DDD jódu v µg
Dospělí a mladiství 150
Těhotné a kojící ženy 175 – 200
Děti 0 – 1 let 40 – 50
Děti 1 – 3 roky 70
Děti 4 – 10 let 90 – 120

 

Složení: Chaluha bublinatá (Fucus vesiculosus), hnědé jedlé řasy z čeledí Fucaceae, standardizovaný extrakt. 150 mg prášku s obsahem 0,1% přírodního jódu a 250 mg prášku modrozelené sladkovodní řasy Spiruliny. Dvoudílné kapsle složené z hydroxypropylmethyl celulózy, které jsou vhodné i pro vegany. Obsah přírodního jódu v jedné kapsli je 150 uq (mikrogramů) to je 100% doporučené denní dávky pro dospělého zdravého člověka

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: