• 1 z 2
 

Naturgreen Mořský Korálový vápník Marine Coral Calcium 100 tablet

Neohodnoceno
 
Dostupnost Do týdne
399 Kč
Kód produktu 4257
Značka Naturgreen
Kategorie Kosti, klouby a ztuhlost
Položka byla vyprodána...
 

Naturgreen Mořský Korálový vápník Marine Coral Calcium 100 tablet

Popis: Mořský vápník – 100 tablet á 700 mg s vysokou vstřebatelností. Vápník a Magnesium  ve vyváženém poměru 2:1 včetně dalších 71 základních mořských stopových minerálů.

Co je to korálový vápník (kalcium)?

Je to vápník, který je získávaný z korálu SANGO, a vyskytuje pouze u břehů ostrova Okinawa.


Vápník je velmi důležitý minerál v lidském organismu. Na celkové hmotnosti těla se podílí 2%, což je zhruba 1200-1500 gramů. Z tohoto množství je 99% uloženo v kostech a zubech. Za normálních okolností existuje rovnováha mezi odbouráváním a novotvorbou kostní tkáně.

Náš přírodní korálový vápník použitý na naše tablety je sklizen z krásného mořského dna u ostrova Okinawa vykazuje se jednou s nejvyšších vstřebatelností do lidského těla. Tento přírodní vápník se skládá především z mušlí, koster a z korálů, které se přirozeně rozložili a klesli na mořské dno. Sklizeň tohoto korálu je pod dohledem japonské vlády, aby byla zajištěna ochrana korálových útesů. Obsahuje nejvyšší koncentraci aktivních živin.

Navíc ostatní přidané suroviny, které dělají u této tabletky nenahraditelnou chuť, jsou připraveny podle speciálního patentovaného složení, který obsahuje pouze přírodní látky bez barviv a éček. Tabletky můžete cucat, kousat nebo polykat. Neobsahuje cukr je zde přidána stévie.

Marine Coral Calcium 73 plus - mořský korálový vápník  je považován za jeden z nejlepších přírodních druhů vápníků, který je v přírodě k dispozici. Obsahuje v nejvyšší koncentraci aktivní živiny, minerály a navíc se vyznačuje vysokou vstřebatelností do lidského těla. Naše tablety korálového vápníku obsahují přirozenou rovnováhu vápníku a hořčíku  v poměru  2:1.  Mimo vápník, který je nosným prvkem, je zde zastoupen ve velkém poměru také hořčík, ale i další důležité minerály jako je železo, draslík, sodík, zinek, mangan, a dalších 71 vzácných a důležitých minerálů. Tento bohatý komplex minerálů reguluje minerální rovnováhu v celém našem těle.

Vápník je velmi důležitý minerál v lidském organismu. Na celkové hmotnosti těla se podílí 2%, což je zhruba 1200 - 1500 gramů. Z tohoto množství je 99% uloženo v kostech a zubech. Za normálních okolností existuje rovnováha mezi odbouráváním a novotvorbou kostní tkáně.

Existují tři druhy korálového vápníku, jejichž rozdíly jsou v obsahu vápníku a vstřebatelnosti do lidského organismu.

Land

Má vysoký obsah vápníku (až 39%), ale postrádá vstřebávatelnost. Sklízí se s Vápencem.

Beach

Zrna a malé úlomky korálového vápníku vyvržená mořem. Takto vyvržené zrnka se sbírají a balí k prodeji. Vápník Beach postrádá ostatní důležité minerály pro dobré vstřebání do lidského organismu.

Marine

Korálová organická zrna, jež se nahromadila v přílivové nádrži na ostrově v Okinawa v Japonsku. Vysoký obsah Vápníku doplňuje hořčík a mnoho stopových minerálů. 

 

Z tabulky je jasně vidět, že nejlepší vstřebávatelnost má korálový vápník Marine, který je používán právě v našich tabletách Coral Marine Calcium 73 Plus.

Okinawa Marine

Tato třída korálového vápníku je považována za nejlepší. Okinawa Marine jsou kousky korálů, které se přirozeně rozpadly a klesly na dno oceánu. Jeho těžba je pod dohledem Japonské vlády, aby zajistily ochranu korálových útesů. 

Coral Stupně

Vápník obsah

Hořčík obsah

Trace minerály

Marine stupeň SMP 

26%

12%

nejvyšší

Marine stupeň CCP

34%

2%

vysoký

Beach stupně

36%

1,50%

nízký

Land stupně 

39%

0,50%

Nejnižší

 

Velmi vhodné pro těhotné a kojící ženy v maximální denní rozložené dávce 7 tablet denně. Před užíváním doporučujeme poradit se svým lékařem. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. 

Vápník 

Vápník je  nezbytný pro zdravý vývin a růst kostí a zubů a proto je důležité, aby se pravidelně vyskytoval především v jídelníčku dětí a  školní mládeže. Důležitý přitom není pouze dostatek samotného vápníku. Pro využití vápníků je důležitý i prvek hořčík. Nedostatek některého z těchto faktorů je příčinou onemocnění křivice neboli rachitidy. Nedostatek vápníku v dětství  je možný jako jeden z možných faktorů vyvolávající později roztroušenou sklerózu. U starších lidí a u lidí s nedostatkem pohybu nebo  nedostatečným příjmem vápníku dochází k úbytku vápníku z kostní hmoty, což se projevuje jako osteoporóza (řídnutí kostí). Kosti jsou poté  křehké, snadno se lámou a zlomeniny se naopak obtížně a velmi zdlouhavě hojí. Na základě výzkumu prováděného ve Spojených státech se zjistilo, že s důsledku nedostatku vápníku  přibližně 34 miliónů Američanů trpí sníženou hustotou kostní hmoty a u 10 miliónů již propukla osteoporóza. Mezi pacienty trpícími osteoporózou  se nachází většinou z 80% ženy a z 20% muži. Zlomenina, která je zaviněná řídnutím kostí se někdy v životě objeví u poloviny všech žen a čtvrtiny všech mužů starších 45 let.

Hořčík

Dostatek hořčíku v potravě je velmi důležitý pro správnou činnost svalů a nervů (mírní podrážděnost a nervozitu), ale i pro uvolňování energie z glukózy a pro správnou stavbu kostí. Udržuje ve vyrovnaném  stavu oběhový systém a je prevencí proti  infarktu. Taktéž  řadě žen odstraní potíže spojené s premenstruálním syndromem. Mírní i deprese a přispívá k tvorbě  zdravých zubů. V kombinaci s vápníkem působí hořčík Mg jako přirozený uklidňující prostředek. Jeho nedostatek velmi často pociťují sportovci, diabetici a lidé, kteří pijí příliš mnoho  alkoholu. Nedostatek hořčíku se projevuje  podrážděností, nespavostí, náladovostí, špatným trávením, bušením srdce nebo arytmiemi. Může vyvolat také i deprese, případně i  záchvat astmatu a jiné nemoci spojené s nedostatkem Mg.

Stévie

Léčivá, nízkokalorická stévie je sladší než cukr. Stévie je rostlinka pocházející z Jižní Ameriky. Účinnou látkou stévie jsou glykosidy steviosid a rebaudiosid. V čisté podobě  její extrakt je 200 krát sladší než cukr a nezpůsobuje zvyšování hladiny inzulinu v krvi – proto se doporučuje zejména pro diabetiky.

V roce 2006 Světová zdravotnická organizace (WHO) připravila nové studie na zhodnocení nezávadnosti této přírodní léčivky. Ukázalo se, že steviocid může mít pozitivní vliv na některé osoby trpící hypertenzí nebo cukrovkou typu 2, a že navíc neuvolňuje mutageny.(chemické látky, které buďto narušují DNA (například kyslíkové radikály, dioxiny, těžké kovy, dehet, ethidium-bromid), nebo poškozují buněčný aparát dohlížející na rovnoměrné rozdělení genetické informace (kolchicin).

Víte, že Stevia a následné  lidské klinické studie už v roce 1998  zjistily, že stevie má anti-diabetické vlastnosti, včetně revitalizaci  pro poškozené beta buňky ** Cukrovka byla léčena v Jižní Americe stévií již stovky let a také v Japonsku, kde je ve značné míře používaná již od 70. let se neprojevily žádné zdravotní komplikace.

** Beta buňka (B buňka) je vedle alfa a delta buňky další buněčný typ Langerhansových ostrůvků, které jsou součástí slinivky břišní. Jedná se o buňku s endokrinní funkcí, produkují do krve hormon inzulín, který pomáhá buňkám vychytávat z krve glukózu a tím snižuje její celkový obsah v krvi.

 

Dávkování: Dospělí podle potřeby až 6 tablet denně, děti do 12 roků 3 - 6 tablet vždy v rozložené denní dávce, užívejte nejlépe dohromady s jídlem. Vhodné pro těhotné a kojící ženy v maximální rozložené denní dávce, vždy konzultujte se svým lékařem.

Pozor, náš vápník je dobře vstřebatelný a to s 98%. Navíc zde do těla dostanete Vápník a Magnesium ve vyváženém poměru 2:1 a dalších 70 vitamínů a minerálů ve stopovém množství. Zde nemusíte užívat plnou DDD 3g. Poslouchejte svoje tělo a někdy Vám jako prevence stačí pouze půl dávky denně nebo můžete úplně vynechat. Víte, že se vápník bez magnezia se do těla špatně vstřebává a to platí i naopak! My to víme, proto vám nabízíme pro vaše zdraví to nejlepší, co můžete na trhu v EU koupit.

Složení: Vápník a magnesium (hořčík) ve vyváženém poměru 2:1 a více než 70 základních mořských stopových minerálů. 470 mg, maltózový sirup 174,5 mg, mono a diglyceridy mastných kyselin, dextrin, kyselina: kyselina citronová, aroma: jogurt, sladidlo: steviol-glykosidy. 

Nutriční hodnoty

100g

6.tabl.

%DDD

Energie

597,6 kJ

25,1 kJ

 

Tuky

3,1g

0,13g

 

Uhlohydráty

3,1g

0,13g

 

Sodík

20,2g

0,85g

 

Vápník

14,3g

600mg

75 %

Hořčík

7,1g

300mg

100 %

Draslík

3,1 mg

0,13mg

**

Železo

12,4mg

0,52mg

3,71 %

Zinek

73,8μg

3,1μg

0,02 %

Jód

119μg

5,0μg

0,03 %

Měď

176,2μg

7,4μg

**

Mangan

809,5μg

34μg

**

Selen

202,4μg

8,5μg

**

 

 

Upozornění:

Není určeno dětem do 3 let.

Ukládejte mimo dosah dětí.

Skladujte v suchu, chladu a temnu a v dobře uzavřeném obalu. Nepřekračujte doporučené denní dávkování.

Není určeno jako náhrada pestré stravy.

Objem 100 tablet

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: