Naturgreen Organic Guarana + ExtraHerbs

Neohodnoceno
 
Dostupnost Zboží připravujeme
399 Kč
Kód produktu 11744
Značka Naturgreen
Kategorie Tablety
Položka byla vyprodána...
 

Guarana (Paullinia cupana )+ ExtraHerbs

Popis: Tyto nové produkty  jsou  na základě světových studií  posílené mimo jiné byliny, které „pracují“ ve vzájemné biologické synergii i  silným 95% piperinem. Piperinem je hlavní účinná složka pepře, alkaloid piperin má schopnost výrazně zvyšovat vstřebávání a biologické využití více živin z potravy a také zvyšovat využití některých výživových doplňků. Bylo zjištěno, že  piperin inhibuje lidský CYP3A4 a P-glykoprotein , enzymy důležitépro metabolismus a transport xenobiotik a metabolitů

Piperin má schopnost zvyšovat biologické využití mnoha látek několika způsoby:

  • Snižuje enzymatickou aktivitu střevní sliznice, čímž umožňuje průnik více látek v zachovalé, aktivní formě
  • Zlepšuje přenos aminokyselin přes střevní sliznici
  • Brzdí aktivitu několika jaterních enzymů odpovědných za metabolismus důležitých látek, včetně enzymů cytochrom-CYP3A4
  • Zabraňuje rozkladu více látek probíhajícímu uvnitř buněk a tím umožňuje prodloužení jejich dostupnosti

Výsledkem působení těchto několika účinků piperínu je celkové zesílení působení a zlepšení biologického využití některých látek ve srovnání s podáváním stejného množství samostatně.

Paulinie nápojná (Paullinia cupana) z čeledi mýdelníkovitých roste v podobě keře či liány v Brazilských a Venezuelských deštných pralesech. Z této rostliny jsou lidem k užitku oranžové plody, ve kterých se nachází semeno velikosti ořechu s typickým vzhledem podobným lidskému oku. Tato semena původní jihoameričtí indiáni loupají, máčí a poté drtí dřevěnými tyčemi na prášek, ze kterého vyrábějí tradiční guaranový chléb. Ten si lovci brávají na lov, aby jim zbystřil smysly, zlepšil pozornost, dodal energii a zbavil je hladu. Indiáni také věří v magickou moc guarany a používají ji na průjmy, úplavici a v neposlední řadě i jako afrodiziakum.

Guarana obsahuje podobně jako káva kofein, který se v případě guarany nazývá guaranin. Oproti kávě se kofein z guarany, díky chemické vazbě na nenasycené mastné kyseliny, uvolňuje stabilněji a pomaleji. To má za následek pomalejší a trvalejší nástup povzbudivých účinků, než u kávy. V guaraně najdeme také theobromin, který byl poprvé lokalizován v kakaových bobech a poté patentován pro jeho preventivné protirakovinné působení. Theofylin je látka, která se používá k léčbě astmatu, protože je schopna uvolňovat hladké svalstvo. Za výživné látky můžeme v guaraně považovat proteiny, tuky, polyfenoly s antioxidačními účinky, vitamíny C, PP, B1 a B2. Minerály železo a vápník. Guarana je také bohatá na vlákninu, jejíž obsah je v semenech až 50%.

Použití1 kapsle 2-3 x denně v rozložené denní dávce 30 min po  jídle.  Zapít dostatečným množstvím vody.  Pro dobrý spánek neužívejte po 19 hodině. Nepřekračujte doporučené denní dávkování 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.